Proč je podzim skvělé období na cestování?

Podzim je pro mnoho z nás vůbec nejhorším ročním obdobím. Deště, sychravo, kratší dny a v neposlední řadě také stesk na léto jsou důvody, proč lidé místo cestování radši tráví svůj volný čas doma nebo v obchodních centrech. A přitom podzim je ideálním obdobím na procestování naší vlasti. Nevěříte? Tak čtěte dál.

Proč cestovat na podzim?

Kouzelná podzimní příroda

Ať je léto nebo zima, v přírodě je vždycky príma. No a co na podzim, kdy stromy hrají všemi barvami a sluneční paprsky podtrhují nádherná panoramata krajiny připravující se na zimní spánek? Podzimní vycházky do přírody vás prostě nadchnou.

Vyrazit objevovat podzimní přírodu by měl každý, koho baví focení, protože právě fotky podzimní krajiny patří mezi ty nejkrásnější. Zvláště v horských oblastech můžete zachytit dechberoucí fotky krajiny s mlhou v údolí.

TIP: Na podzim také nesmíte zapomenout vyrazit pouštět draky.

podzimní krajina

Houby, opravdu hodně hub

Když se řekne, že podzim je na houby, tak to nemusí hned znamenat negativum. Díky častým dešťům se každoročně můžeme těšit na bohatou úrodu hub. Ať už jste vášnivými sběrači nebo na houby vyrazíte jednou za rok, procházka v lese zbarveným do podzimních barev je skvěle stráveným časem. No a znáte ten pocit hrdosti, když se vracíte s plným košíkem hub, ne?

Památky pro sebe

Cestování na podzim je skvělé i proto, že nejrůznější památky jsou mnohem méně navštěvované než v hlavní turistické sezoně. Žádné nekonečné fronty a prodírání se bezohledným davem – na podzim máte památky takřka pro sebe.

Nižší ceny

Venku pořád prší a babí léto je v nedohlednu. I tak můžete vyrazit na cesty. Proč ne třeba na wellness pobyt, zvláště když ho můžete mít za nižší cenu než v hlavní turistické sezoně? Ale nižší ceny se netýkají pouze ubytování, ale také mnoha památek anebo zájezdů organizovaných cestovními kancelářemi.

wellness pobyt na podzim

Burčák

Poslední důvod se bude obzvlášť líbit milovníkům tohoto zkvašeného moku. Podzim je skvělým obdobím na to vyrazit do moravského sklípku a vychutnat si skvělý burčák.

vinný sklípek

Napadá vás další důvod, proč je cestování na podzim super? Povězte ho i ostatním v komentářích pod článkem.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým známým