Na pstruhy do Polska

Pohraniční Polsko je oblíbeným cílem Čechů hledajících levné nákupy v místních tržištích, ale dnes můžete zamířit i na chutnou rybu. Oblíbené smažené ryby lákají čím dál více Čechů a není se čemu divit – tak výborného pstruha jsem ještě nejedl!

na pstruhy do polska

Kudowa zdroj, mekka levných nákupů a příjemné lázeňské městečko má další lákadlo, kterým přitahuje české návštěvníky. V jedné z mnoha specializovaných restaurací nazvaných „smazalnia ryb“ si můžete objednat výtečného smaženého pstruha přímo z jejich vlastního chovu. Cena se počítá podle váhy; jeden pstruh vás vyjde zhruba na 150 Kč, ale jedná se o dobře investované peníze, protože porce je opravdu pořádná. K tomu si můžete vybrat jako přílohu hranolky nebo brambory. Zajímavá atrakce je taky to, že si rybu můžete v jejich jezírku sami vylovit a poté si ji sníst. A jakou smazalniu bych vám doporučil? Jmenuje se Smazalnia Ryb U Andrzeja, v přiložené mapě naleznete trasu.

pstruhy Kudowa

smažírna ryb Kudowa

Co v Kudowě po pstruzích?

A jak se můžete v Kudowě zabavit po výborném obědě? Oproti českým příhraničním městům je v Kudowě opravdu živo. Projít si můžete lázeňskou kolonádu, na zákusek se můžete zastavit v jedné z mnoha kaváren a ti nákupchtiví určitě nevynechají místní vyhlášenou tržnici.

kudowa polsko

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým známým