Ježíškova cesta

Přemýšleli jste, kde vlastně bydlí Ježíšek? Tak vám prozradíme tajemství, Ježíšek se nachází v srdci Krušných hor v městečku Boží Dar a má tu i svou cestu. Ježíškova cesta je ideální tip na výlet pro rodiny s dětmi. Na Božím Daru Ježíšek vyřizuje i svou poštu, takže sem můžou děti posílat své přání.

Ježíškova cesta

Ježíškova cesta vede v okolí Božího Daru, po nádherné přírodě Krušných hor. Můžete si vybrat, zda zdoláte celou Ježíškovu cestu, měřící 12,9 km nebo si projdete menší okruh, který měří 5,6 km. Oba okruhy jsou plné zábavy a úkolů pro malé i větší děti. Děti během cesty plní různé úkoly, které zapisují do notýsku, který si předem zakoupí na Infocentru Boží Dar (cena notýsku je 30 Kč). Následně po odevzdání vyplněného notýsku jim Ježíšek za odměnu věnuje menší dárek. Ježíškovu cestu lze absolvovat celoročně, je vhodná pro malé i větší děti. Zdolat ji můžete pěšky i s kočárkem, je též sjízdná na kole a v zimě i na běžkách. Samozřejmě s sebou můžete vzít i vašeho pejska.

Ježíškova pošta

Ježíškova pošta funguje na Božím Daru již od roku 1994. Takže pokud se k Ježíškovi nedostanete osobně, můžete mu zaslat pěkný dopis nebo pohled po celý rok. A třeba vám i Ježíšek odpoví! 😊

Adresa Ježíškovy pošty:

Vánoční Pošta

Boží Dar 1

362 62 Boží Dar

Naučná stezka Božídarské rašeliniště

Ježíškova cesta ale není jediná zajímavá trasa v okolí Božího Daru. V bezprostřední blízkosti obce se nachází Naučná stezka Božídarské rašeliniště, která vede skrz národní přírodní rezervaci Božídarské rašeliniště. Rašeliniště je mezinárodně významným mokřadem. Naučná stezka měří 3,2 km a začíná na začátku Krušnohorské magistrály. V průběhu stezky je 12 informačních tabulí, kde se mimo jiné dozvíte i o těžbě zdejší rašeliny.

Více o Božím Daru a okolí (Klínovec, Jáchymov, Oberwiesenthal) najdete v našem článku, kde se dočtete i další tipy na výlety po Krušných horách.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým známým