Dolní Morava – zábava pro celou rodinu

Dolní Morava je malá obec v Pardubickém kraji, nacházející se v okrese Ústí nad Orlicí na úpatí Králického Sněžníku. Zároveň se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších míst celého Pardubického kraje. Dolní Morava nabízí vyžití pro celou rodinu, a to jak v zimě, tak i v létě. A důvody, proč je toto místo tak oblíbené si ukážeme v článku.

Lyžařské středisko

Dolní Morava je známá především jako lyžařské středisko. Ve skiareálu Dolní Morava je celkem 7 sjezdovek všech obtížností v délce 9,5 km. Součástí areálu jsou i dvě čtyřsedačkové lanovky. Od parkoviště k sjezdovkám jezdí každým 15 minut skibus. Lyžování na 1 den vás vyjde na 670 Kč, pro studenty je cena 590 Kč a děti lyžují za 460 Kč (ceny jsou za sezonu 2016-2017).

Stezka v oblacích

Nicméně i v létě nabízí Dolní Morava celou řadu aktivit, které si užije celá rodina. Nádherná krajina, která patří do Národní přírodní rezervace Králický Sněžník, přímo láká na rodinné výlety. Pokud byste chtěli celou krajinu vidět z ptačí perspektivy, pak rozhodně navštivte Stezku v oblacích. Stezka v oblacích se nachází poblíž horské chaty Slaměnka, nedaleko horní stanice sedačkové lanovky Sněžník, v nadmořské výšce 1116 m. n. m. Dostat se k ní můžete pěšky, lanovkou nebo na kole. Její výška je 55 metrů a dolů se můžete dostat ve 100 metrů dlouhém tobogánu. Na vrcholu Stezky vás čekají dechberoucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku a v případě dobré viditelnosti je možné vidět i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Občerstvit se můžete v horské chatě Slaměnka. Na Stezku si můžete zakoupit lístky online. Cena pro dospělého je 200 Kč, pro dítě 120 Kč. Pokud ke Stezce pojedete lanovkou, tak si připlatíte dalších 150 Kč za lanovku tam i zpět.

Dětské zábavní parky

Stezka o oblacích není zdaleka jedinou atrakcí, která na vás v resortu Dolní Morava čeká. Na Dolní Moravě si užijí i vaše děti. vzít je můžete do dětských zábavních parků. Ty jsou v areálu hned čtyři: Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět a Dětský park Amálka. Přečtěte si více informací, včetně otevírací době a vstupném o jednotlivých dětských parcích.

Adrenalinový park

Pro starší je na Dolní Moravě k dispozici adrenalinový park. Jeho součástí je lanový park, lezecká stěna, skok volným pádem a obří tandemová houpačka. Platí se každá atrakce zvlášť, případně můžete zakoupit celý balíček na všechny atrakce za 550 Kč.

Ubytování

Vzhledem k omezené kapacitě ubytování a výrazně rostoucímu zájmu o Dolní Moravu doporučuji jak v zimních, tak i v letních měsících co nejdřívější rezervaci ubytování. V místě již patrně volné ubytování přímo na Dolní Moravě neseženete. K dispozici je několik penzionů, chat a wellness hotel. Ubytovat se můžete i v 7 kilometrů vzdálených Králíkách nebo v Šumperku.

Doprava

Další úskalí představuje doprava. Na každodenní příval turistů nejsou připravené jak místní silnice, tak i kapacita parkovišť v obci. Zatím v obci neexistuje ani cyklostezka. Zcela uspokojivá není ani veřejná doprava. Proto doporučuji přijet co nejdříve ráno a zabrat parkovací místo, dokud jsou volná.

Na Dolní Moravě si také můžete zajet na bobové dráze, půjčit si koloběžky nebo si skočit do obří vzduchové peřiny. Na své si zde přijde opravdu každý! A nejlepší na tom je, že všude kolem vás je nádherná příroda, kterou můžete ve volných chvílích obdivovat.  

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým známým