Benidorm – španělský New York s pláží plnou mrakodrapů

Určitě jste pohled na známou pláž města Benidorm někdy viděli. Mrakodrapy pár metrů od pláže dotváří unikátní pohled na toto město. Při pohledu na bohatý Benidorm málokdo uvěří, že ještě před 60 lety zde byla pouze malá rybářská vesnička.

Benidorm leží 130 kilometrů od Valencie na východním pobřeží Španělska. Příjemné podnebí láká mnoho zahraničních turistů na pobyt u pláže a Benidorm se rostoucímu turistickému ruchu přizpůsobil velmi dobře. Dnes zde žije 70 000 obyvatel a ve městě vyrostlo mnoho výškových budov. Celkový počet výškových budov (vyšších než 35 metrů) je 310, proto je Benidorm označovaný jako město s jedním z nejvíce mrakodrapů na světě.

Co v Benidormu uvidíte?

Benidorm má pro každého něco. Pokud vás omrzí odpočinek na plážích a koupání v průzračném Středozemním moři, tak můžete navštívit další atrakce nebo si udělat výlet do okolí města.

Jakou pláž vybrat?

Nádherné Středozemní moře a zlaté pláže v Benidormu jsou pravým důvodem nesmírné popularity tohoto místa. Spočinout můžete na pláži Levante nebo na pláži Poniente. Poniente je klidnější pláží a spíše pro rodinná. Máte už koupání v moři dost? Naštěstí Benidorm vám nabízí mnohem více!

Kde si užijete zábavu a zároveň si odpočinete od moře?

Ve zvířecím parku Mundomar můžete vidět delfíny a prohlídnout si, co všechno tito inteligentní savci dovedou.

Zábavní park Terra Mítica vám zase přinese pravou dávku adrenalinu. Zdejší atrakce jsou provedené v antickém stylu a v parku si na své přijde celá rodina.

Aqualandia Benidorm si od vody sice neodpočinete, ale zase na vás čeká mnoho vodních atrakcí. Dokonce se zde nachází i nejdelší vodní skluzavka v Evropě, a to je pádný důvod pro návštěvu tohoto vodního parku.

Zajímavosti Benidormu, které musíte navštívit

Balcón del Mediterráneo je španělský název pro unikátní vyhlídku nacházející se v moři. Uvidíte z ní unikátní panorama Benidormu se všemi výškovými budovami. Nad vyhlídkou stál hrad, který byl zničen během Napoleonských válek, což je nesmírná škoda.

Odkud máte nejlepší výhled na Benidorm? Z vyhlídky, na které se nachází také Benidormský kříž. Cesta ke kříži trvá zhruba 45 minut a v letním horku jde o poměrně náročný výšlap. Nicméně nádherný výhled vám dřinu rozhodně vynahradí.

Kam na výlet po okolí

Chcete vyrazit na výlet do okolí? Pak nevynechejte přírodní park Sierra Helada. Uvidíte strmé útesy, které jsou až 300 metrů nad výškou moře.

Další rezort v oblasti se nazývá Altea. Jistě oceníte klidnější atmosféru. Nicméně Altea má pěkné historické centrum, tolik typické pro městečka na Středozemním pobřeží.

Guadalest je vesnička založená ve středověku Araby, kteří ovládali většinu části Španělska. Nachází se na útesu ve výšce 500 m. n. m. a nádherná je i okolní kopcovitá krajina.

Alicante, hlavní město provincie, je od Benidormu vzdálené pouhých 40 minut jízdy autem nebo autobusem, proto právě Alicante může být cílem jednoho z vašich výletů po okolí. V přístavním městě Alicante žije 750 000 obyvatel a zajímavá historie se zde mísí s dynamickým současným rozvojem města.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm svým známým